R.K.v.v. MKV'29

Onze officiële website

Recente verslagen

  • 07-04-12V en V'68 A1 - A12 - 5

    “Knokken voor de punten en agressiever zijn dan de tegenstander”! Het devies afgelopen zaterdagochtend voor...>>

  • 10-12-11A1 - AVC A15 - 1

    Na een week met regen en harde windstoten, waardoor ook de training van woensdag werd...>>

  • 26-11-11Terschelling - A12 - 2

    Een uitstekend resultaat een week geleden in en tegen Berlikum maakt dat de A1 van...>>

  • 19-11-11Berlikum - A11 - 5

    Na de goede prestatie in en tegen Burgum, waarin wel met ruime cijfers werd verloren,...>>

  • 12-03-11A1 - SSS68 A13 - 0

    Afgelopen zaterdag 13 maart moesten we aantreden tegen Marssum MKV A 1 -SSS 68Vorig jaar...>>

Alle verslagen >>

2 - 2Terschelling - A1

Een uitstekend resultaat een week geleden in en tegen Berlikum maakt dat de A1 van MKV’29 weer volop meedoet voor de bovenste plaatsen in de competitie. De 1-5 overwinning moest een vervolg krijgen op Terschelling. In een knotsgekke wedstrijd liep dit echter totaal anders. 

Al snel werden de krachtsverhoudingen op het veld duidelijk. De A1 maakte het spel, en Terschelling loerde op de counter. Bij vlagen was het aanvalsspel van mkv’29 goed te noemen, maar met de wind als extra tegenstander slaagde de ploeg er niet in zichzelf te belonen. Tijdens een counter werd de tegenstander vervolgens wel gevaarlijk.  Op het laatste moment worden kon er worden ingegrepen door de verdediging van mkv’29. Uit de corner die volgde maakte de thuisploeg wel de openingstreffer van de wedstrijd, geheel tegen verhouding in. In eerste instantie werd de bal nog weggewerkt. Door laat reageren kon er van rand zestien meter opnieuw worden aangelegd. Door een kluwen van spelers belande de bal voor de nummer 11 van Terschelling. Hij twijfelde niet en passeerde Born.

Daarna hoop je dat mkv’29 de draad weer op kan pakken, maar dit bleek lastiger dan gedacht. Door het speelsysteem wat de A1 hanteert, in combinatie met de harde wind was het moeilijk kansen creëren. Ook voor Terschelling, een ploeg die toch aan deze omstandigheden gewend zou moeten zijn geraakt, kwam niet verder dan enkele kleine mogelijkheden. In een vrij teleurstellende eerste helft werden er geen doelpunten meer geforceerd.     

De voorzichtigheid die door beide ploegen was ingebouwd werd in de tweede helft volledig aan de kant gegooid. Dit resulteerde al vrij snel tot de gelijkmaker van mkv’29. Over de linker kant wurmde Inia zich los van zijn directe tegenstander. De laaggegeven voorzet werd door de invaller Wouters langs de keeper in het doel gewerkt. De ontlading van Wouters was ingetogen. Met tegenzin had hij de eerste helft vanaf de bank moeten toekijken.   Het antwoord van Wouters richting de trainer werd alleen nog maar meer kracht bijgezet vanwege zijn grote aandeel in de 1-2. Vanuit een corner knikte hij de 1-2 binnen. Een prima doelpunt, en de A1 leek uit te lopen naar een nog grotere score. Toch sloop er een beetje angst in de ploeg. De lange boottocht mag niet als argument worden aangevoerd, de wind evenmin.  

Angst of niet, je moet de overwinning gewoon over de streep trekken, maar daar slaagde de ploeg niet in. Terschelling werd sterker, en ging op zoek naar de gelijkmaker. Vlak voor tijd slaagde zei daar ook in. Een kwartier voor tijd komt de ingevallen spits van Terschelling alleen voor de keeper te staan. De afronding oogde simpel, maar Born was absoluut kansloos. Mkv’29 leek geknakt, en werd alsmaar verder achteruit gedrukt. Toch werd er karakter getoond. Het resultaat was opnieuw de voorsprong, op dat moment misschien wel onterecht.  

Wouters, die op dat moment bezig was aan zijn beste helft van dit seizoen zag na een goede actie over de rechterkant de geheel vrijstaande spits voor het doel staan. Net als bij de 1-1, waarin  Wouters het eindstation was, werd de voorzet dit keer door de spits Inia in het netje gelegd. Met nog 5 minuten te spelen leek deze wedstrijd gelopen. Toch toonde Terschelling veerkracht. De rechter middenvelder schudde de tackelende verdedigers van mkv’29 af en vond vervolgens opnieuw de spits die verantwoordelijk was voor de 2-2. Doelpunten maken lijkt hem in het bloed te zitten, want ook deze niet al te grote kans werd door hem omgetoverd tot een doelpunt. Born werd door de benen gepasseerd.

Beide ploegen werden na dit moment niet meer gevaarlijk. Vooral Terschelling leek tevreden met een gelijkspel, terwijl het leuke uitstapje voor de ploeg uit Leeuwarden toch eindigde mineur. Mkv’29 had hele goede zaken kunnen doen, omdat er tijdens het inhaalweekend geen andere wedstrijden op het programma stonden. Toch moeten beide ploegen het met 1 punt doen.  

Joery Schotanus