11 - 0Frisia 4 - Heren 3
‘Dit ken nog wat wurden', sprak keeper Jesse de Boer voorafgaand aan het duel met de fiere lijstaanvoerder Frisia. Achteraf bezien waren dit naïeve woorden. Maar er was wel enig begrip voor de woorden op te brengen. De Boer zag namelijk de ene na de andere grootheid voetstappen zetten op het magische sportpark ‘De Magere Weide'. Wat te denken van Edwin Tuinier, de politieman die omwille van dit duel zijn politiepet een uurtje vroeger (à la baantjer) op de kapstok wierp. Dan hebben we nog Dennis Flisijn, hij nam de trein -die Ronald Koeman niet nam- eerder om maar te kunnen participeren bij dit duel. Last but not least deed Frans de Vries nog zijn intrede op het sportpark. De persoon soms wel bestempeld als zijnde een dweil had zijn dweilstok ook op tijd weer in de schoonmaakkast opgeborgen om present te kunnen zijn op dit voetbalfeest.
Grote afwezige was Dedmer Sipma. Deze speler die begint te leiden aan het fenomeen sterallures, schitterde wederom van afwezigheid. Causaal verband is waarschijnlijk dat de zelfbenoemde vedette de laatste tijd wordt behandelt door een Cambuur fysio en het hem te hoog naar de bol is gestegen. Ook het feit dat Cambuur steeds meer spelers uit de regio haalt (Barto) betekent een voor velen snel gemaakte optelsom over het vraagstuk waar Sipma volgend jaar zijn kunsten vertoond.
De publieke toestroom was er niet minder om. De reedsgenoemde klasbakken waren natuurlijk een aardige publiekstrekker, maar ook het feit dat spelend leider Frank Bons weer kon beschikken over een redelijk voltallige selectie gaf de burger moed. Het woordje ‘fitte' ontbreekt duidelijk in voorgaande zin want meeste spelers waren niet helemaal kiplekker bij aanvang van dit treffen. Tom (licht ziekjes), Flisijn (darmen), de Vries (pijntjes) en Swart (geen uitleg nodig) kampten met ongemakken. Toch wil ik nog een pluim toekennen aan alle supporters die ons een hart onder de riem staken.
Dan de wedstrijd, het begon niet eens zo slecht aan MKV haar kant. We lieten onze tanden wel zien maar we beten niet waardoor Frisia naar believen het spel kon maken en naar hartenlust kon combineren. Niettemin was het niet Frisia dat op voetballend vermogen tot een doelpunt kwam. We werden aangevallen door een mol van binnenuit. Nota bene Jesse de Boer, keeper van beroep probeerde voor zijn eigen doellijn zijn geluk op de proef te stellen door te trachtten een aanvaller van Frisia uit te kappen. Waar het in het verleden weleens een succesformule bleek, ging het nu faliekant mis: 0-1. De tweede tegengoal was ook een uitglijder van onze normaal zo betrouwbare sluitpost. Vanaf dit moment ging het bergafwaarts met het team en het moraal bereikte het dieptepunt. De eindscore is tot op heden nog steeds niet boven water.
Vervolgens stal Jesse de Boer weer de show met het volgende citaat in bijzijn van MKV'ers en Frisianen: ‘je moet maar zo denken: leuk voor de anderen'. Dit deed mijn vermoeden versterken dat de Boer was verwikkeld in een complot. Ik wil echter niet doemdenken en onze eerste keeper de zwarte piet toe spelen, dus verwijs ik deze complottheorie meteen weer naar de prullenmand. Toen Frans de Vries de Boer confronterend aansprak over zijn banale gedrag, begon de Boer te raaskallen zoals we van hem gewend zijn. ‘Laat het duidelijk zijn Frans, jij bent hier het pispaaltje en ik ben hier degene die over jouw rug de flauwe grappen maakt', aldus de barman van beroep. Ook Flisijn deelde in de algehele malaise en wist zich dit keer niet te ontrekken van het abominabele niveau. Langendijk wees hem op het aantal keren dat hij hem voor de keeper kon zetten. Waarna Flisijn kwam met een wel heel onorthodoxe uitleg over voetbal waarmee hij Langendijk op zijn plek zette. ‘Kijk Sneijder heeft bij Inter Eto'o voor hem lopen, zodra hij de bal krijgt speelt hij meteen door.'(...) ‘Ik heb daarentegen 3 wereldspelers voor me lopen (Emiel Rodenburg, Frank Bons en in mindere mate Raymond Langendijk), zodra ik de bal krijg, moet ik nog een keuze maken tussen deze 3 giganten wat ten koste gaat van mijn handelingssnelheid', aldus de wijsgeer die blijk gaf van zijn voetbalgochme.
Dennis Flisijn